O tanečním studiu Kometa

Taneční studio Kometa je rodinným podnikem, zabývajícím se službami spojenými převážně s tanečním sportem (dříve známo jako společenský tanec). Naše činnost probíhá v našich vlastních či pronajatých prostorách po celém Brně a širokém okolí.

Naše činnost v oblasti výuky tance je zaměřena na dvě hlavní oblasti, a to zaprvé na tzv. tanec pro všechny, nebo-li kurzovou činnost, a na oblast závodní - výkonnostní.

V oblasti kurzů u nás najdou uplatnění všechny věkové kategorie od předškoláků až po dospělé. Tančit můžete jednak sami, s partnerem nebo ve skupině (formace). Většina našich kurzů je zaměřena na standardní (waltz, tango, valčík, slowfox, quickstep,...) a latinsko-americké tance (samba, salsa, chacha, rumba, jive,...). Nabízíme ale také kurzy z příbuzných žánrů, jako jsou Zumba, Pilates a další. U kurzů pro děti klademe důraz na rozvoj základních pohybových a rytmických dovedností. Samostanou kapitolou jsou pak speciální kurzy "na míru".

V oblasti soutěžní - tanečního sportu provozujeme taneční klub Dynasit - DSP Kometa Brno, jenž patří v tomto oboru k absolutní špičce, o čemž svědčí zejména 114 medailí z mistrovství ČR za dobu od jeho vzniku v roce 2002. Taneční klub nabízí ty nejlepší podmínky pro výchovu špičkových tanečních párů, jak po stránce trenérské, tak i co se týče tréninkového zázemí. Samostatnou kapitolou je pořádání tanečních soutěží, a to zejména mezinárodní soutěže Brno Open.

K tanci zcela neodmyslitelně patří móda, nebo-li taneční oblečení a obuv. Co se týče oblečení, nabízíme jak oblečení do kurzů (tréninkové), tak i soutěžní. Chloubou jsou pak zejména fraky na standardní tance, ale i dámské soutěžní kostými. V oblasti obuvy spolupracujeme se značkou JF Dance, která Vás obuje jak na ples, tak i na soutěž.

Pokud pořádáte ples či jinou společenskou akci, je tady naše Agentura. Jednak Vám můžeme celou akci zajistit od A až po Z nebo zajistit jednotlivá taneční "čísla". V našem repertoáru jsou ukázky tance od dětí až po ty nejlepší - Mistry ČR.  Připraveny máme také speciální taneční show, kterých se pravidelně účastní osobnosti známé z televizní obrazovky (především z pořadu Star Dance)

Posledním významným oborem naší činnosti je vzdělávání. "Vyučit" se v naší Akademii můžete jak trenérem nebo rozhodčím (porotcem), tak i tanečníkem s větším rozhledem v oblasti teorie tance.